filtry Hoya

Nacházíte se: HoyaPro1 D

Pro1 D

PRO1 Digital Filter Series
Digital Multi-Coated

Digital Multi-Coated

Filtry s mnohavrstevnou povrchovou úpravou DMC velmi dobře redukují přesvětlení objektivu a zdvojování obrazu způsobené povrchovými reflexemi.

Black Almite Frame

Černý almitový kroužek

U filtrů je použit černý hliníkový kroužek s matnou saténovou úpravou, který snižuje reflexe.

Black Rimmed Glass

Black Rimmed Glass

Hrana skel filtrů je černá, aby se snížila možnost odrazu světla na hranách.

Low Profile Frame

Nízký kroužek

Ultra tenké kroužky filtrů zamezují vinětaci na superširokých objektivech. Kroužky mají na přední straně závit a je možné na ně nasadit krytku.

Knurling Enge Frame

Vroubkovaná hrana kroužku

Kroužek filtru je z vnější strany vroubkovaný. Tato úprava kroužku usnadňuje manipulaci při nasazování na objektiv a snímání.

UV Protected Case

Ochranné pouzdro proti UV paprskům

Pouzdra filtrů poskytují ochranu proti UV záření a prodlužují tak životnost filtru.

DIGITÁLNÍ FOTOAPARÁTY POTŘEBUJÍ MNOHAVRSTVENNÉ FILTRY

Snímací senzory CCD a CMOS digitálních kamer jsou velmi citlivé na reflexe – toto rozptýlené světlo může zničit Vaše fotografie! Neriskujte ztrátu Vašich fotografií používáním filtrů bez povrchové úpravy.

ccd a dmos senzory

VÝHODA JE ZŘEJMÁ

Vezměte filtr bez antireflexní povrchové úpravy. Uchopte jej tak, aby byly vidět reflexe od povrchu. Vezměte dlouhý, velmi tenký předmět jako je např. špendlík nebo špička pera a podržte jej nad filtrem tak, aby byl vidět jeho odraz. Ve skutečnosti uvidíte dva odrazy špendlíku. Jeden zřetelnější než druhý. Zřetelnější je odraz od přední plochy skla filtru. Slabší je tvořen odraženým světlem od zadní plochy filtru. Nyní to samé zkuste s mnohavrstevným filtrem HOYA Digital Multi-Coated. Uvidíte jak je reflexe mnohem slabší. Slabší reflexe znamená, že od povrchů filtru je odráženo méně světla a propustnost (transmitance) je větší. Filtr je kvalitnější.

Digital Multi-Coated