filtry Hoya

Nacházíte se: Hoyavlastnosti filtrů

filtry Hoya - přehled sérií podle povrchové úpravy

HOYA HMC super foto filter

HOYA nabízí velký výběr filtrů špičkové kvality, jak pro všechny typy kamer, jako jsou 35 mm SLR fotoaparáty, středo a velko formátové kamery, tak samozřejmě i pro video kamery, digitální fotoaparáty a kamery. Zvolit ten nejlepší filtr je velmi důležité, protože volba nekvalitního filtru může zhoršit vlastnosti vašeho vysoce kvalitního objektivu. Filtry HOYA vám zaručují nepřekonatelnou kvalitu. Pro Vaši orientaci v široké nabídce filtrů HOYA jsou níže popsány čtyři základní skupiny:

FILTRY PRO STÁLÉ POUŽITÍ

Tato skupina zahrnuje filtry pro každodenní používání, které mohou být neustále nasazeny na objektivu, jako jsou filtry typu SKYLIGHT (1B), UV a POLARIZAČNÍ. Tyto filtry by měl mít ve výbavě každý fotograf. Pro získání lepší čistoty obrazu a barevného vyvážení se vyplatí mít filtry SKYLIGHT a UV neustále nasazené na objektivu. Filtry také poskytují velmi dobrou mechanickou ochranu přední čočky vašeho mnohdy velmi drahého objektivu. POLARIZAČNÍ filtr má několik použití jako je potlačení nežádoucích reflexí, zvýšení barevného nasycení a zvýraznění kontrastu. Podrobné vysvětlení použití cirkulárně a lineárně polarizačního filtru naleznete dále v tomto katalogu.

FILTRY PRO UMĚLECKOU FOTOGRAFII (KREATIVNÍ FILTRY)

Vytvářejí jemný a přitom realistický efekt použitelný k uměleckým záměrům. Jsou také vhodné jako ochranné filtry a pro zvýraznění efektu mohou být kombinovány s jinými typy filtrů jako jsou: PL-Cirkular a UV. Pro zamezení vinětace a nežádoucích reflexí doporučujeme v případě kombinace s jinými filtry použít filtry série PRO-1, ULTRA nebo PL-Cirkular Super HMC, které mají tenké kroužky a mnohavrstevnou úpravu.

BAREVNÉ FILTRY

Jak napovídá název, používá se v těchto filtrech barevné sklo HOYA. Jsou určeny pro barevnou korekci různých světelných zdrojů v barevné fotografii nebo pro korekci kontrastu v černobílé fotografii. Barevné korekční filtry jsou velmi důležité, protože fotografický film na rozdíl od lidského oka nemá schopnost automaticky se přizpůsobovat různým světelným podmínkám a situacím. Černobílé filmy zaznamenávají barvy jako škálu šedých odstínů. Barevné filtry se v černobílé fotografii používají pro zvýraznění nebo potlačení některých barev. Barevné složení skla je velmi pečlivě sledováno a pro snížení možnosti barevné úchylky filtru způsobené stárnutím jsou filtry ošetřeny povrchovými antireflexními (coated/multicoated) a ochrannými vrstvami na obou stranách. Tyto povrchové úpravy dlouhodobě zachovávají neměnnou kvalitu požadovaného efektu filtru.

FITRY PRO ZVLÁŠTNÍ EFEKTY

Jak uvidíte z ukázek v tomto katalogu, pomocí kreativních filtrů HOYA můžete na vašich fotografiích dosáhnout mnoha zvláštních efektů jako jsou hvězdičky na osvětlených hranách, close-up efekt, změkčení obrazu, znásobení obrazu atd. Můžete snadno docílit vynikajících tvořivých a neobvyklých záběrů z významných událostí jako je svatba, narozeniny atd. Mějte prosím na paměti, že některé filtry pro zvláštní efekty (např. Fog, Sepia a Softener) se vyrábějí v provedení „A“ a „B“. Liší se sílou efektu: „B“ je silnější než „A“.

Proč antireflexní vrstvy?

Jsou tři hlavní důvody proč by filtry měly mít povrchovou úpravu.

  1. Povrchová úprava zvyšuje propustnost (transmitanci) světla.
  2. Chrání povrch filtru.
  3. Částečně odstraňuje reflexe a přesvětlení mezi vnitřní stranou filtru a plochou přední čočky objektivu.

Všeobecně lze říci, že propustnost světla (transmitance) stoupá s násobností povrchové úpravy. V rámci výše zmíněných skupin filtrů nabízí HOYA tři kategorie s různou povrchovou úpravou:

STANDARD

Série těchto filtrů nabízí jak amatérům, tak profesionálům osvědčenou kvalitu HOYA za velmi zajímavé ceny. Standardní filtry mají povrchovou úpravu aplikovanou po obou stranách filtru, aby se potlačily reflexe a zvýšila propustnost světla. Protože u několika kreativních filtrů jsou použity speciální materiály, nemají tyto filtry antireflexní povrchovou úpravu.

HMC (HOYA MULTI COATED)

Filtry s povrchovou úpravou HMC jsou uznávány pro svou vynikající schopnost minimalizovat reflexe na povrchu filtru, což má za následek potlačení přesvětlení a neostrosti. Po obou stranách filtrů je aplikována HMC – mnohavrstevná povrchová úprava. Výsledkem je průměrná propustnost světla přes 97 %. Filtry HMC poskytují ostrý, kontrastní obraz s brilantními a vyváženými barvami. Filtry HOYA HMC jsou doporučovány pro zvýšení výkonu současných objektivů.

SUPER HMC (SUPER HOYA MULTI COATED)

Tyto jedinečné filtry SUPER HMC nabízejí převratný výkon v propustnosti světla a ve vyváženosti barev. Díky unikátní 12 vrstevné povrchové úpravě Super Multicoating je u filtrů Super HMC Skyligt 1B a UV (0) dosaženo vynikající propustnosti světla: 99,7 %! Použitím technologie SUPER MULTI COATING jsou povrchové reflexe redukovány téměř na nulovou hodnotu a ve spojení s vysokou propustností světla vám filtry série HMC SUPER umožní úplné využití vašeho objektivu bez jakýchkoli kompromisů při minimálním clonovém čísle.

reflexe foto filtrů

PRO 1

Tyto vynikající filtry nabízejí převratný výkon v propustnosti světla a barevném vyvážení. Nová technologie umožňuje firmě HOYA vyrábět pro filtry Skylight, UV a PL 1 mm (!) tenké, tvrzené sklo s mimořádnými vlastnostmi. Sklo je nasazeno v super tenkém 3mm kroužku se závitem na přední straně. Tenký kroužek zamezuje vinětaci a v kombinaci se sklem o síle 1 mm je o 40 % lehčí než standardní modely. Díky 12vrstevné povrchové úpravě Super Multicoating je dosaženo vynikající propustnosti světla: 99,7%!

PRO 1DIGITAL

Tato série filtrů používá optické sklo s mnohavrstevnou povrchovou úpravou specielně vytvořenou pro digitální kamery se senzory CCD nebo CMOS, velmi citlivými na reflexe. Toto odražené světlo může znehodnotit Vaše fotografie. Neriskujte znehodnocení Vašich fotografií používáním nekvalitních filtrů bez povrchové úpravy.

 

 

HD - Nejkvalitnější filtr v historii

  

HD OPTICKÉ SKLO

U série filtrů HD se používá tvrzené optické sklo s ostrým ohraničenímpropouštěných vlnových délek. HD sklo má 4x vyšší pevnost oproti běžnému optickému sklu podle standardizovaných testů ANSI (Z80.3: 2001). Tyto testy spočívají v pádu ocelových kuliček různé velikosti a hmotnosti z výšky 50“ (1270 mm) na testované sklo.                     

 


HD ANTIREFLEXNÍ VRSTVY

Filtry série HD jsou opatřeny 16 (8+8) antireflexními vrstvami. Nově vyvinutá průmyslová technologie osminásobných antireflexních vrstev nabízí průměrnou propustnost světla 99,35 % v rozmezí vlnových délek 400 až 700 nm (viditelné světlo). Tyto vícenásobné antireflexní vrstvy výborně potlačují vznik reflexů a zvyšují propustnost světla. Stejně jako ostatní vícenásobné antireflexní vrstvy HOYA jsou i vrstvy HD HMC nanášeny za vysoké teploty zaručující dokonalé propojení vrstev s povrchem skla. Tento proces se nazývá „hard coating“ („technologie tvrdých vrstev“) a jednotlivé vrstvy jsou mnohem odolnější než antireflexní vrstvy nanášené jinými technologiemi.  Chemické složení vrchní vrstvy je upraveno tak, aby zaručovalo vyšší odolnost proti opotřebení a znečištění mastnými skvrnami. To znamená, že nyní lze z povrchu filtrů mnohem snáze odstranit otisky prstů a jiné mastné skvrny.

 

HD OBROUČKA

Filtry série HD jsou zasazeny do extrémně tenké obroučky se závitem na přední straně umožňující použití na širokoúhlých objektivech. Sklo je do obroučky upevňováno zalisování při vysokém tlaku.

 

HD POLARIZAČNÍ FÓLIE.

Vysoce transparentní polarizační folie je totožná s polarizační folií používanou u nejnovějších
LCD obrazovek s vysokým rozlišením. Má o 25 % vyšší propustnost světla než standardní polarizační folie používané u stávajících fotografických filtrů.

 

 HD polarizační fólie


HD nano  NEJODOLNĚJŠÍ FILT PLANEY

 HD nano

Filtry, které překonávají požadavky nastupujících 50 megapixelových fotoaparátů. 

UV (0)
Filtry Hoya HD nano UV (0) jsou opatřeny 32 novými, ultra hladkými, mimořádně tvrdými nano vrstvami. Výsledkem je 5x ostřejší obraz a o 800% větší mechanická odolnost ve srovnání s klasickými filtry Hoya UV HD. V kombinaci s chemicky tvrzeným optickým sklem Hoya (4x tvrdší než běžné optické sklo) Hoya HD nano potvrzuje své označení „Hoya Tough“ a je bezesporu NOVÝM, „nejtvrdším filtrem na planetě“! 

Pol. C.
Cirkulárně polarizační filtry (Pol. C.) Hoya HD nano  jsou opatřeny 16 novými, ultra hladkými, mimořádně tvrdými nano vrstvami. Výsledkem je 2x ostřejší obraz a o 200% větší mechanická odolnost ve srovnání s klasickými cirkulárně polarizačními filtry Hoya HD. V kombinaci s vynikajícím, vysoce transparentním polarizačním filmem, který propouští o 25% více světla ve srovnání se standardním filmem, jsou filtry Hoya HD nano „světelnější“, ostřejší a velmi odolné.

Obroučka / dostupné půměry
obroučka
-  výška – slim 5 mm
-  závit na přední straně
- uchycení skla v obroučce: tlakové lisování

dostupné průměry
 52|55 | 58| 62|67|72|77| 82 mm
 37|40.5|43|46|49 mm bude oznámeno později

Prohlédněte si:
›› Tabulka vyráběných typů a průměrů filtrů.